magan1. 7. 2016

som 6 tyzdnov po operacii bedroveho klbu mam TEP kolko mozem sediet cca na stolicke alebo musim este stale lezat , prosim co je dovolene lebo mi to nikto nevie odpoved dakujem

Dobrý den, sediet samozrejme možete. Od 1-ho pooperačného dna naši pacienti sedia s nohami v 90st flexi v bedrovom klbe. Sme opatrny len na prekladanie noh a sed hlbši ako 90st v prvych 6 tyždnoch. Potom už može pacient prakticky cokolvek vyjma vyraznej flexie 120st to jest sed na nizkej rybarskej stoličke, alebo preloženiu nohy cez nohu.Do doby 3M od operacie používame sedak na WC, dalej nie je nutný. Stran zaťaže po 6 tyždnoch plne zatažujeme cementovane i necementovane náhrady. Ideálně dohodnut sa na pracovisku, kde ste podstupil operaciu , informacie su vam povinny dat.