prohlédnout si oddělení ×

Kontakt na oddělení

Umístění v nemocnici

Urologické oddělení

Urologické oddělení disponuje šestnácti lůžky na čtyřech trojlůžkových a dvou dvoulůžkových pokojích, které jsou velmi moderně a nadstandardně vybavené. Jsou zde hospitalizováni pacienti s potřebou urologického operačního zákroku. Na našem oddělení je poskytována urologická specializovaná péče a současně úzce kooperujeme s chirurgickým oddělením a jeho lékaři. Spolupracujeme samozřejmě i s dalšími odděleními nemocnice. Pooperační péče u pacientů po větších operacích je zajištěna na jednotce intenzivní péče naší nemocnice. Po překlenutí kritického pooperačního stavu se vracejí zpět na urologická lůžka.

Ambulance

Naše ambulance poskytuje komplexní spektrum urologické ambulantní péče. Od základních fyzikálních vyšetřovacích metodik po kompletní přístrojová a funkční vyšetření. Máme k dispozici sonografický přístroj, kterým provádíme neinvazivní vyšetření močových cest, současně slouží k provádění bioptických vyšetření prostaty a téže k funkčnímu vyšetření močových cest. Dále je zde možnost urodynamického vyšetření, které slouží ke zhodnocení funkčních parametrů močové soustavy. Ambulance dále disponuje nejmodernějším typem videocystoskopu. Tímto přístrojem lze velmi detailně diagnostikovat onemocnění močové trubice a močového měchýře. Ve spolupráci s laboratoří jsme schopni nabírat celou škálu laboratorních hodnot včetně nejmodernějších nádorových markerů (PHI apod..). Při stanovování diagnóz téže kooperujeme a oddělením radiodiagnostiky (CT, MR, RTG). Tento provoz zajišťujeme ve dvou ambulancích a to v Hořovicích a Berouně.

Sálová péče

Na urologickém sále provádíme komplexní spektrum výkonů endourologických (operace přes močový systém bez řezu – endoskopie). Máme k dispozici holmiový laser a přístroj Shockpulse k řešení urolitiázy (ledvinových kamenů). Dále používáme nejmodernější zobrazovací techniku, která slouží k endourologickým výkonům a téže k 3D laparoskopickým výkonům. K odstraňování tumorů močového měchýře a operacím prostaty používáme bipolární techniku, která je šetrnější k pacientovi a vylepšuje pooperační průběh. Dále ošetřujeme pacienty, u kterých je nutné provést klasické výkony na gentiálu, prostatě či ledvinách. Specializujeme se tedy na miniinvazivní, endourologické a také maximálně záchovné operace ne ledvinách. Stran velkých onkologických výkonů na prostatě a na močovém měchýři spolupracujeme s urologickými centry, které disponují Da Vinci robotickým systémem.

 

 

 

 

Urologický výkon - Vasektomie: 12 000 Kč