Petr4. 5. 2023

Dobrý den, prosím o odpověď. Čeká mě plánovaná operace TEP kyčle, je mi 57 let. Na počátku hospitalizace mi má být odebrána krev, kdy je ve zprávě napsáno: "zajištění transfuzního přípravku 2 TU ERD". Je tento úkon pro pacienta bezprostředně před operací příznivý? Dále dle sdělení lékaře budu po operaci převezen přímo na lůžkové oddělení z důvodu, že na JIP nebude místo. Je tenhle postup ve FN standardní nebo mám raději požádat o odklad operace? Za odpověď děkuji. Petr.

Dobrý den, prosím lépe tuto otázku položit na pracovišti, které provádí daný výkon. U nás žádné transfuze pacientům před operací neodebíráme, považujeme to za zbytečné a nás transfuzni rate je 1 TRF na 11 operaci včetně reimplantací. Stran umístnění na JIP nebo monitorovaném lůžku je vždy dle zvyklosti pracoviště. U nás vždy monitorované lůžko po dobu 18-24 hodin od výkonu. S pozdravem MUDr. M. Pastucha