Tomáš1. 2. 2022

Dobrý den pane primáři, je mi 45 let, jsem fyzicky velmi aktivní("amatérský atlet") a byla mi zjištěna artróza kyčelních kloubů 2lvl. Mám informaci že vaše nemocnice v minulosti prováděla velmi úspěšně Resurfacing kyčlí. Chtěl bych zjistit jestli tuto operaci stále provádíte a jestli bych byl na ní vhodný kandidát. Objednal jsem se k vám na vyšetření k dr. Čapkovi. Je to správný postup, nebo by jste mi doporučil například jiného lékaře popř. jinou nemocnici kam se obrátit v případě že u vás se operace už neprovádí? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den pane, resourfacing kyčle je non lege artis postup v ČR , nikdy jsme ho nedělali, pokud vím, už není v CR žádné pracoviště, ani implantát na tento typ operace. Každopádně lidi ve vašem věku, pokud jsou indikováni k náhradě, mohou operaci podstoupit, keramická hlavicka a PE s vitaminem E přinášejí dobré dlouhodobé výsledky. Nutno ale zhodnotit, zda je operaci již indikována, jste dost mladý. S pozdravem MUDr. M. Pastucha