Duchková12. 1. 2016

Dobrý den, mám babičku, které je 82 let, cca od září loňského roku jí bolí koleno. Diagnóz od ortopeda i praktického lékaře bylo několik – artróza, artritida, zánět žil, zánět kolene, každopádně žádná léčba zatím nepomohla. Konečná diagnóza je prý stáří a rozpad měkkých tkání, což prý se dá operativně vyřešit. Babička vzhledem k neustálé bolesti na operaci trvala, toto pondělí byla na předoperačním vyšetření, dnes jí bylo sděleno, že má něco na plicích a anesteziolog chce vyjádření plicaře a CT plic, což pro nás znamená opět čekat a to do 21.1., Chtěla jsem se zeptat, jaký postup by byl u Vás a zda je možné výše uvedená vyšetření absolvovat během jednoho dne vč. výsledku s případným naplánováním operace, pokud by byla uskutečnitelná. Osobně bych byla radši, kdyby se na ní podíval ještě někdo jiný a na Vás jsem slyšela jen samou chválu. Potřebovala bych ale znát Váš postup, protože jsme od Plzně a nemůžeme vozit babičku sem a tam, nehledě na to, že po výše uvedených zkušenostech bych ji k něčemu podobnému jen těžko přemlouvala. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, stav Vaší babičky je poněkud komplikovaný. Souhlasím s postupem anestesiologa a naplánovaním CT plic a kontroly pneumologem, to lze samozřejmě zajistit u nás v nemocnici, ale nejsem si jist, zda se to dá stihnout za jeden den. Každopádně naplánovat operaci možné je, čekací doba u nás na náhradu kloubu je cca 4 měsíce a čekací doba na menší výkony typu artroskopie je cca měsíc. Možná bude nejlepší oslovit p.prim.Veverkovou -interní oddělení - se žádostí o hospitalizaci a realizaci daných vyšetření. S pozdravem, prim. MUDr. Pastucha