Lenka23. 1. 2020

Dobrý den, mám dotaz za dědu 90 let. V současné době je několik měsíců hospitalizovany s diagnozou artrozy kyčelniho kloubu v poslednim stadiu. Bolesti jsou nesnesitelne, k žadnemu řešení se lécba neubira. Pry je pacient prilis starý a operace je drahá a nejistá. Nemůžeme se smirit se zanedbanim péče. Údajně se provadějí operace i ve vyššim věku, pokud zdravotni stav to umožní.Pacient je mentalně ve velmi dobrem stavu, vnimavý a spolupracující. Stav je opravdu zoufalý. Kam bychom se mohli obratit, aby se naslo řešení, přeci není nutné byt jen na opiátech v LDN. V současné době leží v nemocnici v okrese Ústi nad Orlicí. Vím, že dotaz je takovy nekonkretni a spiš zoufalý, ale preci jen věřime, že je jestě řešení. Za pislední 3 roky hodnotim péči jako silně podceněnou. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, ke kvalitě léčby se vyjádřit nemohu, ale platí, že věk není kontraindikaci, spíše je důležitý celkový stav a poměr riziko profit operace. S pozdravem MUDr. M. Pastucha