Šárka28. 6. 2018

Hezký den pane doktore, chci Vám moc poděkovat za odpověď i uklidnění :-) A ještě doplňuji info k původnímu dotazu https://www.nemocnice-horovice.cz/poradna/dobry-den-chte-96-2389. Poprvé jsem byla léčena na začátku myorelaxancii a guajacuranem...podruhé jen vitamín b, hořčík, při bolestech v krční páteři Ibuprofen, pak nějaká protizánětlivá injekce v nemocnici na bolest, nic víc. Potíže tedy dá se říct odezněly téměř spontánně. Kontrastní látka na MR použita v obou případech nebyla, na EMG latentní tetanie taky vyšetřena nebyla. Při vyšetření minerálů v krvi jsem 2015 měla hypokalemii, byl mi v nemocnici doplňován draslík v tabletkách. Jak jsem zmiňovala obavu z autoimunitní neurologické nemoci... snad se už ani tak nebojím roztroušené sklerózy o které jste psal (i své neuroložce jsem řekla, že bych snad raději aby mi jí potvrdila) než být v nejistotě a obávat se třeba ještě něčeho horšího...Vím že existují různé autoimunitní nemoci mnohem horší jak RS, myslíte že se nemusím takového onemocnění obávat nebo nějakého jiného závažného neurologického, když po více jak třech letech nemám žádné problémy a v poslední neurologické zprávě mám uvedeno :pravák, luc., orient. všemi kvalitami, izok., fotor.sym.+, nyst.0, tremor víček a konečků prstů, bez okuloparéz, mimika sym. spr, Chvostek bilat.+, zn. zvýšené N-M dráždivosti, jazyk plazí středem, diad. jazyka pravid., činí n. V. bpn., DMN bpn., předsun. držení hlavy, C páteř do AF s tahem, RF s omezením, rotace i LF omezené, HK: Dufour negat., stisk sym+, špetku svede bilat+, taxe cílená bilat.+, diad. pravid sym. +, taktil. čití bpn., nemá parestezie, r. c5 - C8 sym.++, břiš. r. sym. +, DK: v MP bez sklesů, taxe cílená sym. +, diad pravid., r. L2-L4 sym.++, r. L5-S2 sym. +, plant. r. bilat. +, pyramid jevy nevybavuji, chůze samost. bez akroparéze, izol. stoj udrží, stoj II správný, sfinkt. negat., ladička akra 6/8, monofil. určí na plantě jistě 3/3, termic. čití 5/6. Závěr : zn. zvýšené neuromuskul. dráždivosti, bez známek centr. neurolog. sympt. t.č., MRI mozku a Cp bez ložisk. změn. V roce 2015 jsem ve zprávě po hospitalizaci na neurologii měla uvedeno závěr - odeznělá drobná symptomatologie ze zadní jámy lební. Mockrát děkuji za odpověď, ať se Vám daří.

Ještě jednou hezký den, ze všech informací, které mám nyní k dispozici, vyplývá jediné skutečně nezbytné doporučení. Koukejte si bez odkladu užít dvoutýdenní dovolenou! A myslete na něco příjemnějšího, než na nemoci a doktory. Zdraví T.Bruthans

MUDr. Mgr. Tomáš Bruthans