Radek30. 6. 2022

Dobrý den, už od roku 2013 řeším problémy s močením které přetrvávají do dnes, po tuto dobu mě bylo několikrát zjištěno, že jsem měl zánět močového měchýře a stále asi není doléčen, již jsem za tuto dobu navštívil 4 urology. Podstoupil jsem různé vyšetření urodynamické vyšetření, cystoskopii, vytěry na chlamidie atd, vše bylo negativní, až na nálezy zánětů měchýře a jednou urolog zjistil i zánět prostaty, bral jsem různa antibiotika a pil čaje a zkoušel vše možné, bohužel bez výsledku, testy na psa, též v pořádku. Urolog mi také diagnostikoval zvětšenou prostatu zhruba 4.8 na 3.7 cm, další problém který jsem neměl vznikl nedávno, kdy někdy se mi stane že vykonám potřebu a poní proběhne masturbace s tím, že potřebuji opět na malou. Od poslední návstěvy urologa jsem si odnesl jen to, že jsem zdravý ale problémy přetrvavají stále a štípání či řezáni při čůrání zůstáva. Prosím o radu , děkuji.

Dobrý den, tyto obtíže, které udáváte, mohou souviset s chronickou prostatitidou či pánevním bolestivým syndromem. Je to diagnóza, která se léčí velmi obtížně. Pacient velmi často není spokojen s péčí svého urologa, proto vyhledá jiného. Bohužel u těchto pacientů jsou prakticky všechny dostupné vyšetření negativní a tudíž my jako urologové nemáme co léčit. Pokud by se jednalo o tuto diagnozu, je možnost zkusit ještě dlouhodobou antibiotickou léčbu po dobu alespoň 6 týdnů, v některých případech zabere. Nemohu však zaručit plné zotavení z tohoto problému. S pozdravem Vavřík.

MUDr. Tomáš Vavřík