Jana Dudková12. 10. 2017

Dobrý den, prosím ráda bych se zeptala, jestli je možné u chronické bolesti u parkinsonika být aplikována náplast na bolest buprenorfin mylan a když pacient trpí nauzeou, bolestmi žaludku a již užívá motilium, jestli může být použit i při této léčbě nebo je možnost jiného léku. Pacient užívá madopar ,citalec,calcichev,melenor,luxfen,prenessa,pragiola.Alergie na TTC,saliciláty,viregyt,azibiot,prachy,roztoče, potrav.aler.,byliny,neurol.Pacient je ve špatném stavu od bolesti i psychiky, parkinsonik od r.2013. Na bolest zatím užíván palgotal 2 tablety někdy 3 tablety denně, velká bolest žaludku, nechutenství, zácpa.Velice děkuji za radu a pomoc.

Hezký den, většina silných léků na bolest může provokovat nevolnost, buprenorfin není výjimkou. Začít je dobré nízkou dávkou. Dobré je také kontaktovat algeziologa, ambulanci léčby bolesti, existují totiž i léky s méně vyjádřenými vedlejšími účinky. Hlavně ale zkuste vyřešit zdroj bolesti, případně poruchu spánku či nálady, které mohou vše zásadně zhoršit. Zdraví T.Bruthans

MUDr. Mgr. Tomáš Bruthans