Jan Kotal2. 5. 2023

Dobrý den, potřebuji poradit. Bojuji s chronickým zánětem prostaty, nyní po sérii 5 ATB po dobu 8 měsíců, nyní po 18 dnech po ATB - kultivace moči negativní, přítomnost 1 leukocyt, kultivace ejakulátu primokultivace negativní, po pomnožení stafylococus epidermis, ale mikroskopie leukocyty+. Viditelně žluté sperma. Per rectum v jednom místě v prostatě bolesti, ale urolog napíše že prostata je bezbolestná, což není pravda. Permanentní bolesti v podbřišku, v konečníku, otok šourku - mění se mi velikost varlat, špatné močení - slabý močový proud, sytě žlutá moč, piju 2,5 litru vody denně. Denně 1,5 litru heřmánkového čaje - zmírňuje bolesti v podbřišku. Když vypiji hrnek vody - 200ml velké bolesti močovém měchýři. Mírně ustoupí po vymočení. Myslím, že zánět prostaty přetrvává - díky výskytu leukocytů. Bolesti se mění různou intenzitou během dne, kdy každý den je horší než předchozí. Stav je neustále zhoršuje. Bylo by možné požádat o hospitalizaci/sledování na několik dnů u Vás v nemocnici?

Dobrý den, chronický zánět prostaty a chronický pánevní syndrom patří v urologii mezi velmi obtížně léčitelné choroby, které se ne vždy podaří vyléčit. Pacienti s tímto onemocněním vyhledávají velmi často pomoc u několika urologů, kteří jim však nejsou schopni pomoci, jelikož neví jak, protože všechna dostupná vyšetření i léčbu jste již měl. V tomto případě hospitalizace indikována není, je možné se však domluvit se svým ošetřujícím urologem. Držím palce, s pozdravem Vavřík.

MUDr. Tomáš Vavřík