Václav Ježek13. 11. 2021

Dobrý den, můj otec byl na operaci s kýlou. Po prvním zákroku vychvaloval lékaře, který ho operoval, do nebe. Při první operaci mu onen lékař doporučil ještě jednu operaci, jelikož by druhá strana mohla časem taky prasknout. Po operaci byl v pořádku a byl nadšený z vysledku operace. Bez obav šel tedy na druhou. Po druhé operaci šel k obvodní lékařce, která se chtěla podívat, na výsledek zákroku a přitom mu silou prohnětla ono operované místo. Od té doby měl bolesti, ač si v životě na nic nestěžoval, od teď to byl jiný člověk. Po nějaké době šel k onomu lékaři, který ho operoval, pro radu. Nahlásil vleklé bolesti a lékař ho pro jistotu vyšetřil tak, že mu opět silou prohnětl obě operované strany. Od té doby mého otce bolí obě strany a duševně ho to dost mění. Do zprávy mu lékař napsal pouze, že jsou třísla pevná, nic o bolesti a otec se už bojí k nějakému lékaři jít. Je, prosím, normální, že lékaři prohmatávají operovaná místa tak invazivně a do zprávy nenapíší nic o bolesti pacienta?

Vážený Václave, jak intenzivně lékaři vyšetřovali nemohu soudit, k ověření pevnosti břišní stěny však síla potřeba je. V zápisu by měly být potíže pacienta uvedeny. Bez vyšetření se bohužel nedá posoudit, co je příčinou bolestí. S pozdravem M. Rychlý

MUDr. Matěj Rychlý