Marie13. 11. 2023

Dobrý den, ma cystu ve varleti. Má podstoupit chirurgický zákrok. Chci se zeptat, jak probíhá zákrok. Pokud zvolí lokální anestezii bude mít epidural? Nebo je lepší celková anestezie? Prosím jaké rizika nese tento zákrok? Děkuji

Dobrý den, cysty nadvarlete se operují, pokud pacient pociťuje nepříjemné pocity či bolest ustavičně nebo velmi často a také při výrazném zvětšování nálezu. Na našem pracovišti provádíme tento výkon v celkové anestezii. Do druhého dne většinou ponecháváme drén. Doba hospitalizace se pohybuje cca 2-3 dny dle vývoje. Hlavní riziko může být přetrvávající bolest v okolí rány, která by měla časem ustoupit. Recidivy jsou v malém procentu také popisovány. S pozdravem Vavřík.

MUDr. Tomáš Vavřík