Martin8. 2. 2017

Dobrý den, má mamka má po té co ji opustil táta problémy. Je to rok a půl co táta odešel. Mamka občas dostane něco jako záchvat. Začne se potit, říkat úplné nesmysly, má sklony neustále brečet. Vypadá i jako by neviděla, má takový nepřítomný pohled. Už jsme jednou navštívili lékaře, který ji dal nějaké prášky na uklidnění, ale čekal bych, že už by tyto stavy mít neměla. Ona vždy říká, že má nával. Je jí 56 let. Zda se mi, že má neustále nějaké pocity úzkosti. Potřebuji poradit jak postupovat, k jakému lékaři ji vzít. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud by stavy úzkosti souvisely s odchodem manžela, zkusila bych maminku objednat k psychologovi, přes recepci jí můžete objednat u nás v nemocnici na čísle 14 500, ordinují dvě magistry psychologie ( Mgr. Hakenová či Mgr. Hrudková). Pokud budou stavy úzkostí přetrvávat, můžete maminku objednat i u psychiatra,, který je také v naší nemocnici. "Návaly" s emoční nestabilitou mohou také souviset s hormonálními obtížemi kolem menopausy, takže by vaše maminka měla navštívit i svého gynekologa. S pozdravem MUDr. Ziková Jana