Petra1. 11. 2023

Dobrý den, mám dotaz.. Strašně se bojím doktorů a mám jisté obavy i ze sestřiček, byla jsem dlouho v nemocnici v roce 2018/2019 a nechovali se vždy hezky. Ale teď s tím dotazem, kvůli mému strachu jsem nebyla už od března roku 2019 na operaci a u doktora kvůli stěnu, který mám zavedený v ledvine, ale pociťuju už dlouho bolest. Byla jsem v nemocnici, když jsem čekala dveří 2021, ale víc nedokážu. Nevěřím doktorům a nedokázala jsem tam jít jinak, šla jsem jen kvůli dceri, ale jinak prostě to nezvládnu a bojím se, že i teď kvůli tomu, jak to tam budu mít zarostlé, tak na mě budou ještě více hnusni, vůbec nevím co mám dělat, ale chtěla bych se zeptat, zda myslíte, že se s tím dá přežít, protože ja se toho strachu nedokážu zbavit, i když jsem matka a jsem dospělá. Děkuji moc za jakoukoliv odpověď...

Dobrý den, ve Vašem případě doporučuji nejprve navštívit prakt. lékaře k event. předepsání léků na uklidnění a poté kontrolu na urologickém pracovišti, kde byl stent zaváděn. Další postup a dovyšetřování se bude odvíjet od nálezu. Každopádně s takto dlouhodobě zavedeným stentem bych s urologickou kontrolou neotálel. S pozdravem Vavřík.

MUDr. Tomáš Vavřík