Barbora18. 3. 2021

Dobrý den, mám na Vás dotaz, je možné změnit nemocnici ve které je přítelkyně vedena kvůli operaci? Teď konkrétně: moje přítelkyně má Crohnovu chorobu, její odborný lékař (gastroentrolog) po kolonoskopii nic nenašel a proto ji poslal na magnetickou rezonanci. Na magnetické rezonanci zjistili ,že má zúžená střeva. V nemocnici Motol jsme byly poprvé 18.2.2021... 15.3.2021 ji dali termín operace, kterou zrušili s tím ,že ji dělali opět kolonoskopii ,kde opět nic nenašli a poslali ji 16.3.20201 domů. 25.3.2021 má jít znovu na kolonoskopii. Jenže bolesti byly tak velké ,že jsme jely na urgentní příjem a prý je zde vedena ,že žádné zúžení nemá. Místní personál se k ní chová jako k hypochondrovi ,který si bolesti buďto vymýšlí nebo je má od nervů.

Vážená Barboro, "klidový režim" byl v dotazech již několikrát rozebírán. Po břišních operacích je doporučován klidový režim alespoň na 6 týdnů hlavně stran zátěže břišních svalů, tedy jako prevence recidivy kýly. Nezvedejte těžká břemena, jinak je možné vykonávat běžné denní činnosti a pokud nemáte při procházkách bolesti, není třeba se jim vyhýbat. S pozdravem M. Rychlý

MUDr. Matěj Rychlý