Veronika Součková30. 12. 2020

Dobry den, jiz sesty tyden mam kasel. Jsem ve 13.tydnu tehotenstvi. Kasel byl zpocatku nijak nedrazdivy/odkaslavala sem, test na covid opakovany negativni. Jine problemy me netrapily (zadna ryma ci teploty). Po ctyrech tydnech se pridal zanet dutin, lehke teploty. Covid test stale negativni. Nyni je to sesty tyden, mam atb zinnat, mam na kasel ecobec 50 a na hnisavou rymu specialni kapky do nosu. Problem je, ze na prave strane hrudniku mam obrovskou bolest jakoby potrhane, sevrene nebo v kreci svaly/zebra pri kazdem zakaslani ci pohybu. Jiz se mi objevuji i modriny. Na rtg sem nebyla. Nejsem astmatik ani alergik. Podobnou nemoc jen obracene (ryma-teploty-kasel) sem prodelala loni v listopadu a bylo mi receno ze mam astma. Co mam ale delat s bolesti hrudniku? Ty krece nebo co to je se zacinaji presouvat i na levou stranu. Byla sem v nemocnici, na orl a nikdo nevi. Na plicni sem jeste nebyla, nedojdu sama ani na wc. Cerny kasel nemam, i jsem preockovana 01/2019.

Dobrý den, jak sama tušíte, na tyto otázky by vám nejlépe odpověděl, zvlášť po klinickém vyšetření, plicní lékař. Budete se muset objednat a někdo vás bude muset přivézt, pokud je vám velmi zle, budete muset znovu do nemocnice. S pozdravem MUDr. J. Ziková