Iveta4. 1. 2021

Dobry den, dedeckovi diagnostikovali myelodisplasticky syndrom s pancytopenii (snad pisi spravne=ubytek vsech krev.slozek). Bohuzel mel po 9dnech krev uplne bez krvinek i desticek a chytil Covid19. Nyni je jeste hospitalizovan, jelikoz mu desticky musi doplnovat denne. Jaka je prognoza v teto fazi? Chapu, ze je to hodne vazne, ale kolik casu zbyva? Je to otazka mesicu, tydnu, dnu? :( dekuji.

Dobrý večer, Iveto, myelodysplastický syndrom je závažné onemocnění,, ale nezlobte se, žádnou časovou prognózu Vám tady nenapíši, to by ode mě nebylo seriózní. Domluvte se prosím s ošetřujícím lékařem v nemocnici, kde je dědeček hospitalizován. Může být COVID-19 pozitivní a nemusí mít žádné příznaky nebo může mít těžký průběh. Držím palce.

MUDr. Vít Ulrych