Jarka5. 3. 2023

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se u vás v nemocnici provádí operace hydrokely ( vodní kýla varlete)? Jestli ano, tak co operace všechno obnáší a jaká je následná léčba po operaci? Je tento zákrok hrazený pojišťovnou? Dekuji za odpověď

Dobrý den, operaci hydrokély jistě v naší nemocnici provádíme. Výkon se provádí v celkové anestezii, trvá cca 30-50 minut dle rozsahu, při výkonu se zavádí drén, který se cca 2 dny po operaci odstraňuje. Otok postižené strany šourku přetrvávává i několik týdnů po operaci, následně otok postupně mizí a náklez se vrací do normálu. Pokud by byl zájem, je možno se objednat na urologickou ambulanci na tel. č. 14 500, kde provedeme nutná vyšetřen ía objednáme pána k operačnímu výkonu. S pozdarvem Vavřík.

MUDr. Tomáš Vavřík