Jana26. 1. 2021

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je to normální. Antikoncepci beru pravidelně a většinou vždy přesně načas (20:00). Jenže při stěhování se mi někam ztratilo platíčko a už jsem neměla náhradní a byl zrovna víkend. Našla jsem ho další den, tak jsem si vzala hned tabletku kolem 15:30 (celkem bylo vzato 10 tabletek z plata). Pokračovala jsem jako jindy další ve 20:00, ale už v ten den se mi objevilo špinění následné krvácení a bolest v podbřišku jako při menstruaci. Již je to třetí den a já krvácím víc a víc a bolest břicha jako kdybych to měla, snad ještě víc. Tak jsem se chtěla zeptat jestli to je normální? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, je to běžné, že při chybě v užívání se spustí krvácení, špinění. Dále užívejte jak máte, časem se to upraví, důležité je se chránit ještě bariérovou antikoncepcí, pokud víte, že jste udělala chybu v užívání. S pozdravem MUDr. T. Ježková

MUDr. Tereza Ježková
35