Třetí ročník virtuálního Běhu a procházky pro MIMINKA DO DLANĚ neziskové organizace Nedoklubko se blíží

27. 4. 2023

Každý den se v České republice narodí průměrně 23 dětí předčasně. Jejich rodiče se tak dostanou do situace, na kterou nebyli připraveni. Nedoklubko má pro tyto maminky a táty připravenou ucelenou informační a psychologickou podporu a provází je na jejich cestě s předčasně narozeným miminkem. První květnovou neděli se celosvětově slaví den rodičů předčasně narozených dětí a u té příležitosti se uskuteční už tradiční charitativní běh a procházka na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka.

Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jednomu z 33 neonatologických oddělení nebo Nedoklubku. Cílem je letos dosáhnout počtu 8500 účastníků běhu či procházky, právě tolik dětí se totiž ročně v České republice narodí. Registrace probíhá na stránkách www.miminkadodlane.cz.

Nedoklubko uspořádalo svůj první virtuální celorepublikový Běh a procházku pro MIMINKA DO DLANĚ v květnu 2021. Uplynulých dvou ročníků se zúčastnilo celkem 2847 běžců a 7634 osob šlo na procházku. Celkový výtěžek na podporu neonatologických oddělení se vyšplhal téměř k dvěma milionům korun. Cílem bylo vždy uběhnout nebo ujít celkově 8500 kilometrů. „Letos máme jiné, vyšší ambice. Přejeme si zapojit do akce alespoň 8500 účastníků, počítáme běžce, chodce i děti v kočárku,“ uvádí Lucie Žáčková, předsedkyně a ředitelka organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ letos vychází na 7. května.

„Letos už potřetí oslavíme Světový den rodičů předčasně narozených dětí pohybem. Tisíce rodičů, rodin, pracovních týmů, lékařů, sestřiček, ale i předčasně narozených dětí už tradičně vybíhají, nebo jdou na procházku právě první květnovou neděli. Abychom společně poděkovali za práci všem zdravotníkům ČR, podpořili neonatologická oddělení tím, co potřebují, a projevili sounáležitost těm rodičům a miminkům, kteří aktuálně tráví své dny a týdny na neonatologii,“ uzavírá Lucie Žáčková.

 

Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ ČESKÉ REPUBLIKY 2023

Kdy: 7. května 2023, kdykoli během dne

Kde: kdekoli v ČR, ale i ve světě

Co: běh, procházka

Více informací o akci: www.miminkadodlane.cz

Registrace: https://www.darujme.cz/projekt/1207532

Startovné: minimálně 100 Kč pro každého účastníka

Kontakt: Lucie Žáčková, ředitelka Nedoklubka, 608 888 778, zackova@nedoklubko.cz

Spolek Nedoklubko od roku 2002 pomáhá rodinám po předčasném porodu. Spolupracuje se všemi centry v ČR, kde pečují o předčasně narozená miminka. Vydává publikace informující o prevenci i o péči o předčasně narozené děti, zapojuje se do výzkumu příčin a prevence předčasných porodů. Nedoklubko je zakládajícím členem evropské nadace EFCNI (European Foundation for the Care of Newborn Infants) a členem Asociace veřejně prospěšných organizací. V roce 2021 a 2022 získalo cenu veřejnosti v anketě Neziskovka roku a v prosinci 2022 obdrželo Značku spolehlivosti AVPO Prověřená veřejně prospěšná organizace. V červnu 2023 oslaví 21 let od svého založení. www.nedoklubko.cz