Svátek zamilovaných v transfuzní stanici

14. 2. 2019

Každým rokem pořádá zdravotní personál transfuzního oddělení Nemocnice Hořovice oslavu svátku všech zamilovaných - Svatého Valentýna. Akce, která nese název: Miluješ? Daruj krev! láká každým rokem stále vyšší počet dárců.

„Vážíme si našich dárců. Jsou to lidé, kteří darují další lidské životy, tím že jsou ochotni poskytnout kousek sebe,“ popisuje Jana Šrámková, vedoucí sestra hořovické transfuzní stanice. „Proto jim každý rok připravujeme ve významné dny v roce překvapení. Na Valentýna jsou to dortíčky se srdíčky. Další podobná akce bude na Velikonoce, kdy rozdáváme čokoládové králíčky,“ popisuje zdravotní sestra. „Je to samozřejmě jen drobnost za tak záslužnou činnost, kterou dárci pro ostatní dělají, ale i tak je to potěší. Největší akcí, kterou pro dárce pořádáme, je koncert na Den dárců krve. V loňském roce vystupoval Miro Žbirka s kapelou a byl to nezapomenutelný zážitek,“ dodává.

Transfuzní stanice Nemocnice Hořovice je největší odběrové místo ve Středních Čechách. V roce 2018 přišlo 11 821 dárců. Za měsíc leden v letošním roce 1004 dárců krve, což potvrzuje průměrný trend naší transfuzní stanice - 1000 dárců měsíčně.