Seminář pro dětské lékaře

17. 6. 2019

V prostorách nemocnice jsme uspořádali seminář pro praktické dětské lékaře i ambulantní specialisty, během kterého jsme účastníkům představili spektrum lůžkové i ambulantní péče, kterou nabízí dětské oddělení. Součástí semináře byla i následná prohlídka oddělení a ambulancí.

Během setkání, kterého se zúčastnilo přibližně třicet lékařů nejen z okolí Hořovic, ale i z Prahy, Kladna či Mníšku pod Brdy, primářka dětského oddělení MUDr. Mahulena Mojžíšová seznámila účastníky se strukturou lůžek dětského oddělení Nemocnice Hořovice. Oddělení se skládá ze tří částí: jednotky intenzivní péče intermediálního typu, která disponuje 6 monitorovanými lůžky, standardního dětského oddělení s celkem 16 lůžky a oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče, které je samostatnou jednotkou s 6 pokoji pro děti s těžkými, život limitujícími onemocněními.

 „Velice vítáme příležitost si osobně pohovořit s lékaři z regionu, ale i mimo náš region. Jsme rádi, že jsme během společného setkání mohli představit široké spektrum poskytovaných služeb, které můžeme dětským pacientům nabídnout,“ říká primářka. „Nabídka ambulantní péče pokrývá prakticky kompletní spektrum péče o dětského pacienta, počínaje praktickým dětským lékařem pro děti a dorost, přes prakticky denní dostupnost alergologa či dětského pneumologa, až po rizikovou poradnu pro novorozence a kojence," dodává.   

Během programu vystoupila primářka novorozeneckého oddělení Nemocnice Hořovice MUDr. Milena Dokoupilová, která velmi podrobně představila novinky ve velmi diskutovaném tématu, kterým je alergie na bílkovinu kravského mléka v novorozeneckém a kojeneckém věku a dále ambulantní specialistky dětského oddělení MUDr. Jana Kayserová (alergolog a imunolog) a MUDr. Tereza Jeník (dětský pneumolog), které komplexně představily problematiku nejčastějších imunopatologií a plicních onemocnění v dětském věku a možnosti jejich diagnostiky a léčby v rámci našeho oddělení.

 

 

Galerie