Rozběháme Česko v boji proti demenci

19. 9. 2019

Naši lékaři, zdravotníci, ale i nezdravotní personál nemocnic Akeso holdingu se účastnili sportovního odpoledne v rámci akce Rozběháme Česko.

3. ročník Běhu proti demenci se konal ve středu 18. září. Měl za cíl symbolicky upozornit na problematiku onemocnění demencí u seniorů. Vítáni byli běžci (i chodci) všech věkových a výkonnostních kategorií. Startovné ve výši 100,- Kč bylo zároveň příspěvkem Domovu sv. Anežky České Charity Beroun, kde se starají o seniory s demencí. Celou akci zaštiťovala Charita Beroun a organizace Rozběháme Česko.

„Celý běh začal rozcvičkou, po které následoval samotný běh. Trasa byla dlouhá asi 4 km. Atmosféra byla úžasná. Je vždy milé vidět, že se lidé dokáží spojit pro dobrou věc,“ popisuje Veronika Cafourková, recepční Nemocnice Hořovice, která byla jednou z účastníků běhu.

„Dnes tu bylo přibližně 500 běžců a jsem ráda, že zaměstnanci našich nemocnic byli mezi nimi. Výtěžek akce podpoří místní Domov sv. Anežky České pro seniory s Alzheimerovou nemocí, což je další podnět pro účast,“ dodává k akci Petra Horáková, tisková mluvčí Nemocnice Hořovice.

Akce BĚŽÍME PROTI DEMENCI se koná od května do října 2019 ve 12 Středočeských městech.