Rekordní odběr na naší transfuzní stanici

25. 10. 2019

V tomto týdnu bylo poprvé v historii transfuzní stanice Nemocnice Hořovice dosaženo hodnocení Zlatého kříže ČČK 1. třídy. Získal ho pan František Šmíd, který u nás absolvoval svůj 160. odběr krve.

František Šmíd daruje krev již od roku 1982. Sám darování krve vidí jako svůj zdravý životní postoj a lidskou solidaritu. „Chtěl bych poděkovat všem dobrovolným dárcům krve a to nejen z berounského okresu za jejich záslužný postoj, za jejich kapky naděje pro nás, pro všechny potřebné, kteří jsme tento nejcennější dar nutně potřebovali ke svému následnému žití,“ říká pan Šmíd.

Svým příkladem by chtěl oslovit i ostatní občany, kterým to jejich zdravotní stav dovoluje: ,,Přijďte mezi nás, není to pouze o darování kousku sama sebe, ale o setkáváni se s přáteli, na okamžik se zastavit, vydechnou v pohodovém prostředí a oprostit se od neustálého každodenního spěchu a stresu,“ popisuje a dodává: „Nikdy bych neměl tolik odběrů, pokud by tuto myšlenku nepodporoval  můj zaměstnavatel Buzuluk a.s., potažmo Piston Rings Komárov s.r.o., kteří jsou velice vstřícní vůči svým zaměstnancům, kteří darují krev. Avšak ten největší dík patří profesionální souhře a přístupu celého kolektivu transfuzní stanice Nemocnice Hořovice pod taktovkou paní Šrámkové, které se zde daří každodenní nápor dárců zvládnout s grácií. Na toto oddělení totiž svoji činností vnáší mezi dárce své úsměvy, pohodu a klid. Za jejich práci jim patří ne jen můj velký dík.“

Dnes naši transfuzní stanici navštívil i europoslanec Tomáš Zdechovský, který zde učinil svůj 40. odběr a stal se tak Zlatým dárcem. „Daruji krev od 18 let. Beru to jako součást běžného života. V roce 2007 jsem založil akci zaměřenou na dárcovství krve s názvem Kdo miluje, daruje krev, která se koná každoročně na svátek sv. Valentýna po celé České republice,“ říká pan Zdechovský a dodává: „Jsem rád, že jsem mohl podpořit svým 40. odběrem největší odběrové místo ve středočeském kraji, čímž se může chlubit právě transfuzní stanice Nemocnice Hořovice.“

Pan Šmíd uskutečnil svůj 160. odběr krve v naší transfuzní stanici Nemocnice Hořovice.
Jako poděkování dostal od nás květinu a hodinky značky Casio.
Europoslanec Tomáš Zdechovský již uskutečnil 40. odběr krve.