Rekonstrukce přístupových cest k nemocnici

13. 4. 2018

Od začátku dubna probíhá rozsáhlá rekonstrukce ulice K Nemocnici, která má zlepšit přístup pacientů i personálu k hlavnímu vchodu hořovické nemocnice. Akce probíhá v součinnosti s vedením Města Hořovice a navazuje na vybudování nového parkoviště pro veřejnost, které je naproti nemocniční lékárně.

Podle vyjádření Dr. Ing. Jiřího Peřiny, starosty Hořovic, rekonstrukce hlavní přístupové cesty k nemocnici bude stát okolo 26 milionů korun. Stavební práce jsou rozděleny do čtyř etap (viz níže) a budou dokončeny v říjnu 2018. Vedení Města Hořovice, stejně jako vedení nemocnice, jsou si vědoma nemalých obtíží, které pacientům, návštěvníkům i personálu nemocnice způsobují stavební práce. Tímto se za případné komplikace omlouváme a prosíme o shovívavost.

V rámci rekonstrukce vzniknou také nové bezpečné přechody pro chodce u Sluneční brány i přímo u areálu nemocnice. Estetický vzhled vylepší i nová autobusová zastávka. Vzhledem k již fungujícímu velkokapacitnímu parkovišti ubydou parkovací místa podél ulice K Nemocnici, kde nadále bude možno parkovat pouze podélně k vozovce. Tím se ovšem podstatně zlepší průchodnost komunikace, což je žádoucí i s ohledem na nově plánovanou bytovou výstavbu východně od areálu nemocnice. Do komunikace budou také uloženy veškeré sítě potřebné pro uvedenou výstavbu.

Podle sdělení starosty Hořovic, stavební práce proběhnou v následujících čtyřech základních etapách:

1. etapa: Zcela na počátku akce se uzavře část ulice K Nemocnici východně od vjezdu na nově vybudované parkoviště až k silnici směrem na Tihavu. V průběhu první etapy bude uzavřen také úsek zmíněné ulice od ulice Pražské až po vjezd na parkoviště u Sluneční brány. Příjezd k nemocnici bude řešen ulicí Vrbnovskou okolo zámecké zdi a také ze směru od Svatého Jána.

2. etapa: Úsek východně od nově vybudovaného parkoviště bude zpřístupněn a bude zde vybudován provizorní vjezd na toto parkoviště. Příjezd k parkovišti bude tedy možný po silnici na Tihavu. Přístup do areálu nemocnice bude možný po chodníku ulicí K Nemocnici od Sluneční brány.

3. etapa: U Sluneční brány se vybuduje polovina kruhového objezdu směrem k ulici Pražské. K parkovišti bude možný příjezd od silnice na Tihavu.

4. etapa: U Sluneční brány se dokončí druhá polovina kruhového objezdu směrem k ulici Vrbnovské. Přístup k nemocnici bude po nově zrekonstruované části ulice K Nemocnici od ulice Pražské, stejně tak i od silnice na Tihavu. Takto již bude zajištěn také přístup k parkovišti.