Rekonstrukce porodních pokojů je plánována od 19. února 2019

24. 1. 2019

Vzhledem k plánovanému navýšení porodních místností dojde k rekonstrukci stávajících prostor Porodnice u Sluneční brány. Příjem k porodu nebude nijak omezen. Spontánní a operační porody budou vedeny v uzpůsobených pokojích na gynekologickém oddělení.

„K porodu budou maminky přijímány na gynekologickém oddělení. Od 19. února musí budoucí maminky použít cestu od centrálního příjmu, okolo budovy následné intenzivní péče pro děti (NIP) a poté použít výtah do třetího patra. V případě, že přijedou vozem, lze využít parkoviště pro návštěvy a pacienty před areálem nemocnice. Trasa bude po vstupu do areálu nemocnice značena ukazateli,“ popisuje provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice Tomáš Petsinis.

„Již nyní je těhotným popisována cesta, kterou se k nám mohou dostat v době rekonstrukce. Plánek
trasy rozdáváme na besedách pro těhotné a vysvětlujeme jim cestu i v průběhu předporodních vyšetření a natáčení monitorů, na které k nám docházejí,“ říká Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení.

Dle plánů by rekonstrukce měla probíhat do června letošního roku. Nové pokoje přinesou ještě větší komfort rodičkám a budou vybaveny modernější technologií.