Pro vstup do nemocnice jsme zřídili filtrační stan

19. 3. 2020

V rámci zvýšení bezpečnosti jsme se rozhodli vybudovat třídící místo pro příchozí pacienty do nemocnice.

„Vhledem k stále se zvyšujícímu počtu nakažených onemocněním COVID-19 jsme se rozhodli  přistoupit k dalšímu opatření, abychom zajistili větší ochranu našich pacientů. Od dnešního dne, 20. 3. 2020, je pro vstup pacientů do nemocnice určen jediný vchod a to přes centrální příjem nemocnice, který se nachází v pravém křídle,“ říká MUDr. Michal Průša, ředitel Nemocnice Hořovice a dodává: „Prosíme všechny pacienty, kteří vyhledávají jakoukoli lékařskou pomoc, aby využívali pouze tento vstup. Před vstupem do nemocnice ve fitračním stanu proběhne základní zdravotní prohlídka, která má za cíl oddělit pacienty s podezřením na infekci COVID. Filtrační stan obsluhují studenti nejvyšších ročníků lékařské fakulty, kteří se nám dobrovolně přihlásili. Tito medici budou provádět základní screening, jako je například měření teploty. Po prohlídce pak budou pacienti moci vstoupit do nemocnice a podrobit se vyšetření či ošetření v příslušné odborné ambulanci či oddělení. Zároveň důrazně opakujeme, že platí zákaz návštěv na všech odděleních nemocnice. V případě, že se cítíte nemocní a máte příznaky respiračního onemocnění jako je kašel a teplota, nevstupujte do nemocnice a řešte situaci bez přímého kontaktu s lékařem. Telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře nebo tel. č. 112 či 1212, kde se s vámi domluví na dalším postupu. Děkujeme za pochopení.“

Stan budou obsluhovat 24 hodin denně studenti nejvyšších ročníků lékařských fakult.