Prezident Václav Klaus navštívil naši nemocnici

2. 9. 2019

Prezident Václav Klaus svou návštěvou Hořovic zahájil školní rok na I. ZŠ Hořovice. Po návštěvě radnice a zápisu do kroniky města si prohlédl nové prostory Nemocnice Hořovice.

Nemocnice Hořovice ročně hospitalizuje 19 000 pacientů ze širokého okolí Středočeského kraje, Prahy a celé ČR. Provede 580 000 ambulantních vyšetření, 12 000 odběrů krve, 6 000 operačních zákroků a narodí se v ní 1 800 dětí ročně. Má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami a investice do jejího provozu ze strany majitele přesáhly v posledních letech 1 miliardu korun.

„Václava Klause si vážím za jeho konzistentní postoj k soukromému podnikání a jsem rád, že mu mohu ukázat, že patří i do zdravotnictví přesto, že jde o tak citlivou oblast. Od privatizace v roce 2007 jsme nejen že neomezili, ale naopak rozšířili spektrum péče naší nemocnice. Lidé se nás často ptají, jak to, že jsme ziskoví a státní nemocnice nikoli. Je za tím jednoduše efektivita. Soukromník je prostě bez diskuse lepší hospodář, bez ohledu na obor podnikání,“ říká Sotirios Zavalianis, předseda představenstva AKESO holding a majitel Nemocnice Hořovice.

„Za třicet let své politické kariéry, svého politického života, jsem poznal desítky až stovky nemocnic a nemám srovnání, že by nemocnice v 6tisícovém městě, mohla vypadat tímto způsobem. Tato nemocnice je podle mě naprosto unikátní a já to mohu jen pochválit a přeji, aby se společnosti dále dařilo,“ řekl k návštěvě Václav Klaus.

V nemocnici navštívil Václav Klaus novorozenecké oddělení, kde ho provedla prim. MUDr. Milena Dokoupilová.
Oddělení následné intenzivní péče představil primář oddělení MUDr. Daniel Blažek.
Přivítat pana prezidenta přišel i MUDr. Aleš Klán.
Na téma porodnictví diskutoval Václav Klaus s prim. gynekologie MUDr. Leošem Teslíkem a s prim. novorozeneckého oddělení MUDr. Milenou Dokoupilovou.