Prezentační den žáků třetího ročníku Střední zdravotní školy Beroun

19. 6. 2019

Prezentace 21 seminárních prací vytvořených v rámci souvislé praxe v Nemocnici Hořovice a Rehabilitační nemocnici Beroun se konala v budově Střední zdravotnické školy v Berouně.

„Naše nemocnice dlouhodobě se Střední zdravotnickou školou v Berouně spolupracuje a to nejen v rámci realizace praxe, ale v nedávné době u nás studenti vykonávali i praktickou část maturitní zkoušky, či se s námi zapojují do různých osvětových akcí,“ říká Blanka Červenková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči v Nemocnici Hořovice. „V Nemocnici Hořovice vykonávají praxi i studenti lékařských fakult v rámci studia všeobecného lékařství. Od ledna letošního roku jich bylo přibližně 40,“ dodává paní Červenková.

„Prezentační den žáků třetího ročníku se týkal oboru zdravotnický asistent a sociální činnost. Praxi vykonávají studenti 2 dny v týdnu v průběhu školního roku, v květnu pak probíhá souvislá praxe 7 hodin denně,“ popisuje praktickou výuku ředitelka Střední zdravotnické školy Beroun Mgr. Leona Machková. „Zhodnocení praxe studentů v berounské a hořovické nemocnici, které provádíme na základě evaluačního dotazníku, je velmi pozitivní,“ dodává.

Studentka třetího ročníku vykonávala praxi na oddělení ortopedie Nemocnice Hořovice.
Prezentace z praxe na oddělení chirurgie Nemocnice Hořovice.