Plníte pravidla akce „suchej únor“? My v nemocnici ano

23. 2. 2021

Snad každý z nás si o silvestrovském večeru slíbí, že zásadně změní život - přestane kouřit, zhubne, začne cvičit, běhat, přestane pít alkohol, bude trávit více času s dětmi a podobě. Realizovat však tato předsevzetí je už ovšem jiná věc.

V roce 2013 se skupina lidí rozhodla zkvalitnit život mužů a žen tím, že bude abstinovat v únoru ne proto, že únor je nejkratší měsíc, ale proto že to je (byl) čas plesů a zábav, kdy je těžké se alkoholu vyhnout.

V loňském roce se do akce zapojilo 9% dospělé populace ČR, žen a mužů stejným dílem. Benefitem není jenom lepší spánek, čistá mysl, redukce hmotnosti, ušetření peněz, kvalitnější sexuální život, ale je to i možnost pomoci nám zjistit, zda s alkoholem umíme žít nebo jsme mu již podlehli. Problémy s alkoholem v ČR má více než 1 milion lidí.

„Cílem není udělat z lidí abstinenty, ale poukázat na negativní důsledky vysoké spotřeby alkoholu. Já a moji kolegové z ortopedického oddělení Nemocnice Hořovice a z ostatních oddělení nemocnice držíme tuto tradici již třetím rokem. Moje manželka podpořila tuto iniciativu zakoupením knihy Suchej únor, která jistě stojí za přečtení,“ popsal primář ortopedického oddělení MUDr. Milan Pastucha.