Nový ultrazvukový přístroj usnadňuje práci porodníkům

10. 11. 2017

Vyšetřování těhotných žen pomocí ultrazvuku patří již po desetiletí k naprosté samozřejmosti. Hořovická gynekologická ultrazvuková ambulance je od konce letošního října vybavena novým ultrazvukovým přístrojem GE Voluson E8, který je velmi vstřícný k moderním technologiím.

„O tom, co jednou nové přístroje dokáží, se nám ani nesnilo. Dříve sotva rozpoznatelné, si dnes běžně prohlížíme již ve dvacátém, někdy i dvanáctém týdnu těhotenství, a to mnohdy ve 3D kvalitě,“ uvádí MUDr. Dana Chudáčková, zkušená a velmi oblíbená lékařka.

Vyšetřování se tak stává přesnější, spolehlivější, komfortnější a i pro vyšetřovanou ženu srozumitelnější. „Diagnostika vrozených vývojových vad, které mohou plod ohrozit, se tak přesouvá do stále nižších týdnů těhotenství,“ konstatuje hořovická lékařka. Přístroj GE Voluson E8 splňuje nejnáročnější požadavky dnešní doby – snadná obsluha, výborné rozlišovací schopnosti, 3D a 4D obraz, možnost archivace dat, odesílání snímků atd. Díky ultrazvukovým měřením se otevírají i nové možnosti screeningu, např. vrozených vývojových vad, vyhledávání Downova syndromu, růstových retardací plodu, v poslední době i preeklampsie.

„Čím lepším přístrojem matku a plod vyšetřujeme, tím spolehlivější výsledky získáváme. Přeji všem svým kolegům, aby se jim s novým přístrojem dobře pracovalo a všem maminkám ať přispěje ke klidu, že je jejich miminko dobře, pečlivě a spolehlivě vyšetřeno,“ konstatuje dr. Chudáčková.

Galerie