Nemocnice rozšiřuje operativu i ambulantní péči

27. 6. 2018

V minulém roce započala výstavba nového operačního sálu a také budování nového pavilonu ambulancí. Obě tyto stavby budou dokončeny v září letošního roku. V pořadí již pátý operační sál je umístěn v prostorách stávajících centrálních operačních sálů. Do nového pavilonu ambulancí u vjezdu do nemocnice bude přemístěn onkologický stacionář a další ambulance.

„Důvodem rozšíření je nárůst operačních výkonů především pacientů chirurgie s problematikou IBD, ortopedických operací TEP a potřeba běžných operačních výkonů v dalších oborech např. gynekologie, ORL a urologie. Jen v loňském roce proběhlo okolo 5 300 operačních zákroků. Od rozšíření ambulancí si slibujeme zkrácení čekací doby na vyšetření. Snažíme se pacientům co nejvíce vyjít vstříc,“ říká MUDr. Michal Průša, ředitel Nemocnice Hořovice.

Podle sdělení Tomáše Petsinise, provozně-technického náměstka NH, bude pátý operační sál v provozu od září letošního roku. Přibližně ve stejně době je plánované také zprovoznění nového pavilonu ambulancí. „Chceme být co možná nejkomplexnější nemocnicí, která je schopna kvalitně ošetřit co největší spektrum pacientů,“ konstatuje náměstek NH.

Oba shodně upozorňují na význam, který bude mít další stavba, jež roste za transfúzní stanici nemocnice. Jedná se o budoucí centrální archív, který bude sloužit k centralizaci a modernizaci zdravotnické dokumentace pacientů a to nejen hořovické, ale i berounské nemocnice.