Mirčina sbírka přivezla dárky pro děti z DIOPu, mikulášskou nadílku i dárečky pod stromeček

6. 12. 2023

Nejen oddělení DIOP, ale i celá hořovická nemocnice by ráda touto cestou vyjádřila své upřímné díky organizaci Mirčina sbírka za dárky, které se díky uspořádané sbírce povedlo zajistit a předat dětem hospitalizovaným na oddělení DIOP.

Díky nezištné podpoře, kterou Mirčina sbírka nemocnici projevila, byl sobotní den pro děti i personál nemocnice ve znamení radosti a příjemného rozptýlení v podobě milé návštěvy a rozbalování dárků.

Děti nemají příliš mnoho možností potkávat se s jinými lidmi než rodinou a personálem oddělení, proto každou návštěvu vítají a jsou za ní rády,“ zmiňuje vedoucí lékařka oddělení DIOP MUDr. Kateřina Machková. Dárky, které Mirčina sbírka našim malým pacientům donesla, byly pečlivě vybrány ošetřujícími lékaři a ostatním personálem DIOPu. „Děti hospitalizované na našem oddělení si vzhledem k tíži svých diagnóz nemohou hrát s běžnými hračkami, které známe z domácností či vzdělávacích zařízení. Pro takto nemocné děti či chcete-li děti s hendikepem jsou určeny speciální hračky, které pomáhají rozvíjet například jejich motoriku, hmatové či zrakové vjemy, ale také třeba další smysly jako jsou sluch nebo čich. Mezi dárky nechyběla tedy sada pro aromaterapii, speciální hudební nástroje či speciální plyšové hladící rukavice,“ doplňuje primářka dětského oddělení MUDr. Mahulena Exnerová.

Moc si vážíme jakékoliv pomoci a s vděčností ji pro své pacienty přijímáme. Jsou aktivity a pomůcky, které našim pacientům pomáhají a zlepšují kvalitu péče o ně, ale nejsou součástí hrazené péče od pojišťoven. V těchto případech je vždy potřeba si finanční prostředky na takové aktivity sehnat jinou cestou,“ doplňuje MUDr. Machková.

Krom dárečků na podporu motoriky a pomoc při výuce, dovezla Mirčina sbírka i mikulášskou nadílku a vánoční dárky určené pro děti, které tou dobou budou v nemocnici. „V období na Mikuláše a zvláště pak na Vánoce by děti měly být v ideálním případě doma se svými blízkými a užívat si svátků, které jsou pro ně určitě ty nejkrásnější v celém roce. Bohužel některé děti toto štěstí nemají a i přes veškerou snahu musí trávit tyto dny v nemocnici. Sehnat pro ně dárečky a přinést jim radost je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat,“ dodává na závěr organizátorka z Mirčiny sbírky paní Lucie Knappeová.