Mezinárodní den zdravotních sester

13. 5. 2019

12. května oslavuje celý svět Mezinárodní den sester. Tento důležitý den není jen výročím narození Florence Nightingale, ale je i oslavou zdravotní profese. Práce zdravotní sestry je velmi náročné, vysoce odborné a prestižní povolání. Je to práce s lidmi - pro lidi.

„Rád bych nejen touto cestou poděkoval všem našim sestrám za jejich náročnou, odpovědnou a záslužnou práci, kterou v naší nemocnici odvádějí. Práce sester si vážím nejen jako ředitel této nemocnice, ale i jako lékař,“ říká MUDr. Michal Průša, ředitel Nemocnice Hořovice.

Hlavní sestra nemocnice Mgr. Jiří Pichlík dodává: „I já bych rád poděkoval všem našim sestrám za jejich neuvěřitelnou obětavost, vlídnost a odhodlání při výkonu jejich povolání, které v mnoha případech přesahuje jejich náplň práce.“

Mezinárodní den sester se slaví na počest narození zakladatelky ošetřovatelství Florence Nightingale (12. května 1820 – 13. srpna 1910), která se díky svému silnému sociálnímu cítění, píli a odhodlání stala nejvýznamnější sestrou v historii světového ošetřovatelství. Zcela zásadně totiž na celém světě ovlivnila zdravotní péči 19. a 20. století.

Ředitel nemocnice MUDr. Michal Průša a hlavní sestra Mgr. Jiří Pichlík každý rok jako poděkování rozdávají sestrám růže.