Den zdraví

10. 4. 2019

Každým rokem pořádají Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun v rámci celosvětového Dne zdraví osvětovou akci, při které měří zdravotníci nemocnic hladinu cukru a výši krevního tlaku.

Během středečního dopoledne se na Husově náměstí v Berouně konají tradiční trhy. Z počátku dubna lze mezi prodejními stánky vždy nalézt i stánek Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun.
Letos tomu nebylo jinak a tak dnes 10. 4. 2019 v rámci celosvětově uznávaného Dne zdraví tu zdravotníci měřili krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

„Tyto akce jsou mezi lidmi velmi populární. Během těch pár hodin se u nás zastavilo kolem 150 lidí. Nejvíce je zajímala hladina cukru v krvi, ale překvapivě horší hodnoty vycházeli při měření tlaku. Za odměnu, že se zajímají o své zdraví a nechali si naměřit hodnoty, dostávali návštěvníci našeho stánku ovoce a informační materiály, mimo jiné i leták "desatero zdravého životního stylu", který by měl každý dodržovat,“ komentovala Irena Macková, staniční sestra Interních ambulancí. „Návštěvníci se zajímali i o širokou nabídku lékařské péče, kterou poskytuje Nemocnice Hořovice a možnosti rehabilitace v nemocnici v Berouně,“ dodala sestra berounské nemocnice.