Byli jsme podpořit nadační fond České srdce

23. 4. 2018

O víkendu proběhl historicky první závod Proběhni.se, který podpořil nadační fond České srdce, jenž má za cíl pomáhat dětem se srdečními vadami v zemích třetího světa a edukovat také českou veřejnost o prevenci srdečních onemocnění. Do závodu se přihlásilo neuvěřitelných 904 běžců, kteří společně darovali na fond České srdce 450 200 Kč.

Na běžecký závod se přihlásilo 24 zaměstnanců Nemocnice Hořovice, Lékárny Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun. Závodníci si mohli vybrat ze 6 km nebo 11 km okruhu.

„V areálu IKEMu (Institutu klinické a experimentální medicíny) a Kunratického lesa jsme zaběhli 11 km uprostřed jarní přírody a přispěli tak dětem, ke kterým by se jinak potřebná lékařská péče nedostala. Příštího ročníku se určitě zúčastníme znovu," neskrývala nadšení magistra Andrea Nezbedová, hořovická lékárnice.

„Krásné počasí, jarní příroda a úžasná atmosféra, to vše zabaleno pod hlavičkou charitativní akce pro děti. Jak lépe si přát strávit sobotní den,“ chválil akci MUDr. Adam Bouše, lékař berounské nemocnice, který se umístil v rámci běhu na 11 km na 21. místě z téměř 300 běžců.

Každý účastník měl možnost nechat se vyšetřit v lékařském městečku přímo v zázemí závodu areálu IKEM. Přítomni byli ti nejlepší čeští kardiologové včetně uznávaného českého kardiochirurga profesora Jana Pirka.

MUDr. Adam Bouše
MUDr. Jakub Gulač