Začínáme stavět nemocnici nové generace

25. 11. 2021

V Hořovicích vzniká jedinečná nemocnice, která by v případě potřeby sloužila jako infekční pracoviště s pěti sty lůžky. Zemní práce započaly před několika měsíci, hotovo má být v roce 2025.

„Stavbu jsme zahájili na konci srpna zemními pracemi v objemu 47 tisíc m3. Předpokládaný termín pro položení první základové desky je v únoru 2022. V objektu plánujeme vztyčit tři 60metrové jeřáby s nosností 8 tun,“ popisuje Marek Paulis, projektový manažer stavební společnosti Construction Team, která spadá do holdingu AKESO.

Projekt Nemocnice Hořovice – nemocnice nové generace je na celoevropské úrovni zcela unikátní. Spojí provoz velké nemocnice poskytující v běžných dobách zdravotní péči napříč medicínskými obory s možností rychlé konverze na infekční pracoviště pro potřeby Středočeského kraje a Prahy.

Odhadované náklady na vybudování nemocnice nové generace jsou zhruba 2,5 miliardy korun. „Projekt je výrazem společenské odpovědnosti skupiny AKESO, pro kterou je prioritou péče o zdraví obyvatel ve všech jeho úrovních,“ uzavírá Petra Horáková, tisková mluvčí Nemocnice Hořovice.