Výstavba Centra duševní rehabilitace probíhá dle plánu

17. 2. 2019

V areálu Rehabilitační nemocnice Beroun vyroste do pěti let nové Centrum duševní rehabilitace.

Na ploše 25 000 metrů čtverečních vznikne špičkové psychiatrické pracoviště až pro 150 pacientů.

„Psychiatrická péče pro nás v tomto smyslu představuje velkou výzvu. V České republice je tento obor dlouhodobě zanedbávaný, a to jak finančně, tak koncepčně, kdy organizace psychiatrické péče již neodpovídá modernímu přístupu dnes již obvyklému v západních zemích,“ uvedl Sotirios Zavalianis, majitel berounské nemocnice, v jejímž areálu centrum vzniká. „Léčit tělo dokážeme celkem dobře, horší je to ale s duší. Výstavba centra nám umožní vedle péče o tělo a jeho rehabilitace nabídnout i psychiatrickou a psychologickou péči lidem, kteří se potýkají právě s duševními obtížemi, kterých navíc rapidně přibývá,“ dodává.

Celkové náklady na stavbu by měly dosáhnout 1 miliardy korun a na schématech léčby již nyní pracují přední odborníci na duševní zdraví, tak, aby mohlo Centrum duševní rehabilitace do pěti let zahájit provoz.