Vánoce ve školce NEMO

20. 12. 2018

Dětská skupina Nemo je školka pro děti zaměstnanců nemocnice a ani zde nesmí chybět kouzlo Vánoc.

„S dětmi slavíme všechny svátky. Nedávno nás navštívil Mikuláš s andělem, samozřejmě bez čerta, poněvadž máme samé hodné děti. Je však jasné, že na Vánoce se děti těší nejvíce. Každý rok dostávají dárky, které jsou určeny pro všechny, zůstávají ve školce a mohou si s nimi kdykoliv hrát. Samozřejmě najde pod stromečkem každý i dárek, který si může odnést domů,“ popisuje dění ve školce Daniela Korosová, vedoucí dětské skupiny.

Dětská skupina Nemo je určena pro děti ve věku od 1 roku do věku předškolního. Nyní je ve školce 24 dětí, ale vedení nemocnice se chystá její kapacitu rozšířit.

„Zájem o umístění dítěte do dětské skupiny je veliký. Je to benefit pro zaměstnance, který je v dnešní době velmi vyhledávaný. Rádi bychom od září 2019 kapacitu školky rozšířili. Školka je určena pro děti předškolního věku, ale například o letních prázdninách je v rámci dětské skupiny připraveno i několik běhů příměstských táborů pro školáky,“ uvádí provozně-technický náměstek nemocnice Tomáš Petsinis.