Třetí setkání předčasně narozených dětí u Sluneční brány

12. 6. 2017

V sobotu 10. června 2017 neonatologické oddělení hořovické nemocnice uspořádalo již třetí zahradní slavnost pro děti, které jejich matky porodily v roce 2014 před 35. týdnem těhotenství a prošly intenzivní péčí na neonatologickém oddělení. V hořovickém zámeckém parku, kousek od Sluneční brány, po které nese svůj název hořovická porodnice, se sešlo 28 dětí s jejich rodiči a sourozenci. Dohromady se slavnosti zúčastnilo přes 100 lidí.

Děti a jejich rodiče a sourozence přivítala MUDr. Milena Dokoupilová, primářka hořovické neonatologie, sestřičky a lékařky ze stejného oddělení. Pro děti a jejich doprovod byl připraven bohatý program a spousta her a dalších aktivit. „Letos nám vyšlo i příjemné počasí, které nám umožnilo strávit s dětmi a rodiči nádherné odpoledne plné zajímavých her,“ říká MUDr. Milena Dokoupilová. „Děti plnily různé úkoly, za které dostávaly razítka  a na závěr získaly upomínkovou medaili a spoustu dárků“.

Za organizací letošní akce stojí především Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra neonatologie, a sesterský tým tohoto oddělení. Při hromadném focení (viz foto) primářka Dokoupilová poděkovala svým sestřičkám za výbornou přípravu a organizaci a rodičům za přijetí pozvání. Zároveň vyjádřila své přesvědčení, že jejich ratolesti čeká skvělá budoucnost, jelikož, „to nejtěžší si vybrali hned na začátku své životní dráhy“. Slíbila též, že v této tradici hořovická neonatologie bude pokračovat i příští rok.

A pocity z letošního třetího setkáni? „Jedním slovem – nádherné. Na slavnosti pomáhaly naše sestřičky a jejich vlastní děti. Také si ale uvědomíte, že za vámi po třech letech dorazí rodiče, udělají si čas. A to je další odměna za naši velmi náročnou práci,“ uzavírá hořovická primářka.

Galerie