Transfuzní stanice nemocnice - největší odběrové místo v ČR

12. 10. 2020

Naše transfuzní stanice je největší odběrové místo v ČR. Je to díky lidem, kteří v sobě našli touhu pomoci jiným. Jste už dárcem krve? Kromě příjemného pocitu, že jste udělali něco dobrého, vás čeká i několik odměn.

„Jsme v počtu odběrů krve největší transfuzní stanice v ČR,“ pochvaluje si hrdě vedoucí sestra Jana Šrámková. „Jsme rádi, že je mezi obyvateli Středočeského a Západočeského kraje tolik osob, které jsou ochotni přijet do hořovické transfúzky a darovat krev. Věříme tomu, že je to i díky nám, personálu, který se jim vždy snaží dobu strávenou u nás zpříjemnit.“

Dárci dostávají před odběrem kávu či čaj a malé občerstvení, protože není dobré přijít na odběr na lačno. Po odběrech dostávají malé dárky, dle daného počtu odběru. Dosud nejhodnotnějším darem byly značkové hodinky, které dostal pan František za dosažení 160 odběru krve.

„Za darovaní krve pořádáme každý rok i hudební koncert, který je určen jen pro dárce, vystupuje vždy známá kapela a je vyhlášená tombola o zájezd do Řecka po dvě osoby. Nejvíce se dosud všem líbilo vystoupení Mira Žbirky s kapelou před třemi lety. Letos jsme museli pořádání koncertu kvůli šíření koronavirového onemocnění odložit, ale doufáme, že nám hygienicko-epidemiologická situace dovolí koncert uspořádat v příštím roce. Tyto koncerty bývají milým setkáním s lidmi, které spojuje touha pomoci druhým. Vždy panuje skvělá atmosféra. Pro dárce krve jsme v Nemocnici Hořovice vytvořili i nabídku preventivních programů, které dárci mohou využít jednou za dva roky po dobu, kdy jsou registrovaným dárcem krve v naší nemocnici,“ uzavřela paní Šrámková.

K darování krve se lze objednat telefonicky v pracovní dny od 10:00 do 14:00 hod. na tel. 311 559 402 nebo na email: darci@nemocnice-horovice.cz.