SENIMED rozšiřuje portfolio na farmaceutickém trhu

25. 8. 2022

Od prvního dubna se společnost SENIMED, jež zásobuje lékárny nemocnic v Hořovicích a Berouně, rozrůstá o novou součást obchodního projektu. Tou je farmaceutická společnost, která bude vystupovat na českém trhu pod stejným názvem – SENIMED.

Na vysvětlení – společnost SENIMED se stává i farmaceutickou společností, která bude pokračovat v dovozu, prodeji a distribuci jak volně prodejných přípravků, tak i produktů vázaných na předpis. Firma SENIMED nyní přebírá stávající skladové zásoby společnosti Aurovitas. „Do budoucna bychom rádi navázali ve vhodném výběru a rozšíření produktů vázaných na předpis, které budou pečlivě zváženy a vybrány dle potřeb českého trhu,“ vysvětlila obchodní ředitelka Irini Szentiványi.

Společnost Aurobindo, fungující na českém trhu od roku 2019 pod jménem Aurovitas, odkoupila po tragickém úmrtí majitele vybrané pobočky kanadské nadnárodní firmy Apotex. Ta byla dlouhodobě jednou z top 10 generických firem na českém trhu.

Aurovitas přivedl na trh více než 70 produktů a byl v produktech vázaných na předpis jednou z nejdynamičtějších firem ve smyslu růstu. Produkty volného prodeje jako Colafit a Betaglukan od špičkových českých dodavatelů či produkty jako Hedelix, Bromhexin a jiné od německé společnosti Krewel Meuselbach mají na trhu stabilní postavení a tržní podíl.

SENIMED tedy začne původní přípravky Apotexu a Aurovitasu dodávat i do jiných lékáren. „Od dubna jsme plynule navázali na všechny stávající spolupráce a bez přerušení pokračujeme v naší činnosti, tak jak byli všichni naši klienti zvyklí,“ uvedla obchodní ředitelka.

Naším cílem je přispět k prosperitě firmy SENIMED, resp. AKESO holding, a vytvořit společnost se stabilním zázemím a rozšiřujícím se portfoliem produktů ať už z volného prodeje, či vázaných na předpis,“ uvedla generální ředitelka Martina Antenová. „V dnešní době je obdivuhodné, co pan Sotirios Zavalianis s péčí a empatií jemu vlastní dokázal. To pro nás bylo motivující pro spojení našich cest. Obdivujeme, že všechny jeho zisky jsou reinvestovány do zlepšení českého zdravotnictví a pohodlí pacienta,“ doplnila Irini Szentiványi, proč došlo ke spojení obou firem.