Seminář urologů a chirurgů

24. 11. 2017

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhl v prostorách hořovické nemocnice seminář chirurgického oddělení na téma urologie, který vedl MUDr. Petr Běhounek. Plzeňský rodák působí v Hořovicích od letošního června jako vedoucí lékař úseku urologických ambulancí a jeho příchod do nemocnice v souvislosti s personálním posílením urologického úseku jde ruku v ruce s vizí o vytvoření samostatného urologického oddělení.

Seminář proběhl za účasti MUDr. Zuzany Šerclové, primářky chirurgického oddělení, a další desítka lékařů stejného oddělení. „Účelem semináře bylo seznámení kolektivu chirurgie s novinkami v urologii a v urologické operativě. Dalšími tématy byla péče o urologické pacienty, komplikace výkonů a možnosti jejich řešení a též byla probrána specifika akutních urologických pacientů obzvláště v pooperačním období,“ shrnuje výsledky semináře dr. Běhounek.

Dodává, že na urologické ambulanci se od nového roku bude zavádět několik novinek v diagnostice, od provádění sonografického vyšetření, přes bioptické vyšetření až po některé ambulantní zákroky v lokální anestezii. „Největší změna nás však bude čekat v oblasti operativy, kterou bych chtěl postupně rozvinout až na komplexní řešení urologické problematiky,“ konstatuje hořovický lékař.