Rozšiřujeme vybavení porodních sálů

31. 7. 2023

Porodnici U Sluneční brány, která je svým počtem porodů největší ve Středočeském kraji, vyhledává stále větší počet budoucích maminek. Porodnice je krásně a moderně vybavená a pracuje zde tým, který svou práci dělá srdcem.

„Na porodnici jsme nyní zakoupili Combitrack, který může pomáhat během první doby porodní. Nabízí řadu možností pro relaxaci při kontrakcích i v období mezi nimi,“ popisuje Jana Zámková, staniční sestra porodních sálů.

Combitrack je mobilní porodní systém, který podporuje přirozenou gravitaci a tím pomáhá k přirozenému průběhu porodu.

„Přístroj Combitrack je jedním z doplňujících prvků, které pro jsou pro rodičky v naší porodnici k dispozici. V porodnici U Sluneční brány podporujeme přirozený porod. V souvislosti s podporou přirozeného porodu klademe důraz na nefarmakologické metody tlumení bolesti. Rodičky se během porodu mohou volně pohybovat a vybrat si polohu, která jim nejvíce vyhovuje. Také mohou využít gymnastické míče, porodní stoličku, žíněnku, vanu či sprchu. Velice žádaná je u nás bylinná napářka, kterou jsme zavedli v nedávné době. Oblíbená je i aromaterapie. Máme také k dispozici všechny moderní farmakologické způsoby tlumení bolesti včetně použití rajského plynu - Entonoxu,“ popisuje paní Zámková.