Rekonstrukce porodních pokojů započala

22. 2. 2019

Porodnice u Sluneční brány bude mít čtyři porodní pokoje. Rekonstrukce započala v pondělí a potrvá až do června letošního roku.

Nyní je porodnice přestěhována na uzavřenou část gynekologického oddělení, kde byly pro tyto účely upraveny pokoje. Místnosti jsou vybaveny veškerou přístrojovou technikou ve stejném komfortním prostředí, na které jsou rodičky v Nemocnici Hořovice zvyklé.

Jednou z prvních maminek, které dnes opouštějí porodnici, je paní Jana Broučková z Vysokého Újezdu. Jak sama říká, porod proběhl úplně stejně jako poprvé v Nemocnici Hořovice. „ Byli jsme dopředu obeznámeni s plánovanou rekonstrukcí porodnice. Samozřejmě malé obavy byly, ale po příjezdu se ukázaly jako naprosto bezpředmětné. Porodní pokoje jsou úplně stejné jako ty původní, jen jsou v jiné části patra. Porod proběhl bez jakýchkoliv problémů a to i díky přátelskému a ochotnému personálu, kterému bych touto cestou chtěla poděkovat,“ říká maminka malého Jakuba.

Rekonstrukce prostor již byla nezbytná. Počet porodů u nás stále stoupá. Jen v loňském roce 2018 byl celkový počet narozených miminek 1795, to je o 50 porodů více než v roce 2017.

Porodní pokoje v době rekonstrukce porodnice
Paní Broučková se synem Jakubem