Rambajs fest pro NF Žirafka

9. 9. 2019

Během tradičních berounských hrnčířských trhů se letos konal již třetí ročník festivalu pro děti a jejich rodiče Rambajs fest. Dobrovolné vstupné, které zde bylo vybíráno, bylo určeno pro Nadační fond Žirafka

Organizátorem oslavy výročí otevření herny a zahrádky Rambajs Cafe park, která je v centru Berouna, je její majitel Michal Bajaja. „Celý dnešní den je doprovázen smíchem a radostí. Pro děti jsme připravili divadelní, hudební i taneční vystoupení. Festival jsme se rozhodli věnovat NF Žirafka, všem dětem na dětských odděleních Nemocnice Hořovice a věřím, že za peníze, které dnes vybereme jim bude zakoupeno něco, co jim také vyloudí na tvářích úsměv,“ říká hlavní organizátor Michal Bajaja.

Během programu vystoupila na podium i primářka novorozeneckého oddělení Nemocnice Hořovice a předsedkyně nadačního fondu MUDr. Milena Dokoupilová, aby všem poděkovala za jejich podporu a zároveň převzala šek od senátora Jiřího Oberfalzera, který přispěl také do NF Žirafka a řekl: „Neonatologické oddělení v Nemocnici Hořovice si zaslouží uznání a podporu. Jsem velice rád, že se rozvíjí péče v hořovické a berounské nemocnici. Byl jsem u toho, kdy proběhla privatizace, kdy začal pan Sotirios Zavalianis do nemocnic investovat. Nyní jsou z obou nemocnic moderní instituce, poskytující špičkovou zdravotní péči.“

Nadační fond Žirafka byl založen pro pomoc a podporu dětským pacientům hospitalizovaných na třech dětských odděleních Nemocnice Hořovice. Více informací o nadačním fondu získáte na www.nf-zirafka.cz

Částkou 5 000 Kč přispěl i senátor Jiří Oberfalzer.