Pomáháme i mimo ordinace a operační sály: Naše nemocnice darovaly 20 tisíc korun charitě

19. 9. 2023

Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice se ve čtvrtek 14. září zúčastnily již sedmého ročníku Běhu pro Charitu. Naši zaměstnanci za hezkého babího léta vyběhli na tradiční trasu společně s více než stovkou dalších závodníků. A dokonce jsme se umístili na „bedně“!

Díky startovnému a sponzorským darům se tento rok na činnost Charity Beroun povedlo nashromáždit téměř 80 tisíc korun. Přičemž Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice byly znovu u toho a jako zástupci holdingu AKESO dobročinnou akci podpořily finanční částkou 20 tisíc korun. Dle slov ředitele Charity Beroun Ing. Bc. Petra Horáka sbírka poslouží především starším a nemocným spoluobčanům.

„Velmi nás potěšila letošní účast jak samotných běžců, kteří přišli podpořit dobrou věc, tak rodin s dětmi, jež si užily doprovodný program. Čtvrteční nesmírně pozitivní odpoledne nám opět vlilo chuť do naší práce, kterou soustavně věnujeme spoluobčanům žijícím na Berounsku a Hořovicku. Zároveň bych velmi rád poděkoval Rehabilitační nemocnici Beroun a Nemocnici Hořovice za finanční podporu. Akce nám pomohla získat přes 80 tisíc korun – peníze tento rok použijeme pro péči o seniory a nemocné,“ uvedl Horák.

Podobně jako loni i letos se dohromady sešlo přes sto běžců prakticky všech věkových kategorií, kteří vyrazili na tradiční 3,5 kilometrů dlouhou trasu. U závodu samozřejmě nechyběli ani naši zaměstnanci. Navíc staniční sestra Oddělení následné péče berounské nemocnice Bc. Barbora Hauserová udělala znamenitý výsledek, když v kategorii mezi ženami skončila třetí.

Jak Bára prozradila, rekreačně běhá velmi ráda a týdně natrénuje i osmdesát kilometrů. „Jakmile je trochu času, tak si jdu zaběhat. Čtvrteční Běh pro Charitu byla moc příjemná oslava tohoto sportu, která navíc pomohla potřebným. Všichni jsme si to velmi užili a mám samozřejmě radost, že se mi povedlo doběhnout na hezkém třetím místě,“ uvedla.

Gratulujeme!

Galerie