Podporujeme prevenci i bez vousů

24. 11. 2020

Každoročně se lékaři naší nemocnice zapojují do světové kampaně Movember. Akce, která má za cíl zvýšit povědomí o mužských nemocech se vždy vyznačovala tím, že si muži nechali narůst na podzim kníry. Letos kampaň ovlivnila pandemie COVID-19.

„Vousy či oholená tvář, je to jedno. Letos jsme se zapojili jiným způsobem,“ říká primář hořovické ortopedie Milan Pastucha, který stojí každoročně za organizací podpory akce Movember v Nemocnici Hořovice. „Celý den jsme v ochranných pomůckách, máme respirátory na dýchacích cestách a tak není možné, abychom si nechali narůst vousy. Někteří kolegové se naopak museli začít holit,“ vysvětluje MUDr. Pastucha. „Za motto letošního podzimu jsme si určili „rozumné množství pohybu na čerstvém vzduchu je prospěšné pro každého z nás“ a tak běháme. Naším cílem je za podzim uběhnout 100 km. Chceme hlavně v dnešní době zdůraznit, že existuji i jiné diagnózy než je COVID-19. Mezi ty nejhorší patří různé nádory. V mužské populaci zejména tumory prostaty. Preventivní programy mají své místo a jejich cílem je včasný záchyt nemoci a tím i větší šance na vyléčení." 

Nezapomínejte na preventivní vyšetření.

Podpořit Movemeber můžete na profilu našich zdravotníků zde: https://cz.movember.com/team/2338947

 

V loňském roce na propagaci akce Movember vytvořili zdravotníci Nemocnice Hořovice video, které mělo na facebookových stránkách nemocnice 60 000 shlédnutí. Prohlédnout si ho můžete zde: https://www.facebook.com/258524037584296/videos/2344651052512916

Galerie

Akci Movember podporujeme každý rok. V loňském roce si naši zdravotníci nechali narůst kníry.