Osmá neonatologická konference na zámku Zbiroh

1. 7. 2024

Pod záštitou Nemocnice Hořovice a primářky novorozeneckého oddělení, MUDr. Mileny Dokoupilové, se již po osmé konala v malebných prostorách zámku Zbiroh ve dnech 13. a 14. června 2024 neonatologická konference "8. Dny novorozeneckých kazuistik". Tato dvoudenní událost, která se stala významným bodem v kalendáři odborníků zabývajících se péčí o novorozence, nabídla účastníkům nejen bohatý program plný odborných přednášek, ale i příležitost k navázání nových kontaktů a sdílení zkušeností. Přilákala více jak 200 účastníků z celé České republiky i Slovenska.

Hlavní část programu byla věnována přednáškám kazuistik, které přinesly nejnovější poznatky z oblasti neonatologie a pediatrie. Účastníci měli možnost se podělit o své zkušenosti a inovativní postupy v péči o předčasně narozené děti a novorozence s komplikacemi.

V průběhu konference došlo i na křest dvou nových publikací v oboru neonatologie. První knihou bylo již druhé pokračování "Kazuistiky z neonatologie II" od autorů Mileny Dokoupilové a Miloše Černého a druhá kniha s názvem "Atlas novorozeneckých patologií" od autorů Miloše Černého, Miroslavy Balaščakové, Tomáše Faita a kol.

„V pořadí již osmá neonatologická konference na zámku Zbiroh byla úspěšnou a inspirativní událostí, která přinesla nové poznatky a posílila komunitu neonatologů. Je důležité, abychom se i nadále setkávali a sdíleli své zkušenosti. I díky tomu se úroveň neonatologické péče posouvá stále dál. Jsem potěšena vysokou účastí i pozitivními zpětnými ohlasy kolegů, kteří se konference opakovaně účastní. Už nyní se všichni těšíme na další ročník, který věřím, že bude mít opět co nabídnout,“ popsala MUDr. Milena Dokoupilová.

Galerie