Online premiéra filmu „Mocný zvuk“

16. 2. 2024

Hořovické oddělení Následné intenzivní péče pro děti ve spolupráci se Zdravotním klaunem srdečně zve všechny na online premiéru dokumentárního filmu „Mocný zvuk“, který pojednává o muzikoterapeutické práci Zdravotních klaunů na tomto specifickém oddělení.

Dokumentární snímek, vytvořený autory Petrem Zárubou a Lukášem Houdkem, nabízí veřejnosti umělecký pohled na práci Zdravotních klaunů a přibližuje, jakým způsobem navazují kontakt s dětskými pacienty a jak s nimi komunikují, zejména s využitím muzikoterapie. Hlavně však dokument zachycuje často překvapivé a povzbudivé reakce dětí s různými handicapy.

Hlavními účinkujícími jsou dětští pacienti hořovického oddělení Následné intenzivní péče pro děti, lékaři, sestry a Zdravotní klauni, kteří na oddělení pravidelně docházejí a dětem se věnují.

Dokument zachycuje, jak na muzikoterapii děti reagují a jak je posouvá ve vnímání svého okolí. Díky dlouhodobé spolupráci hořovického oddělení Následné intenzivní péče pro děti se Zdravotními klauny samotní klauni pozorují pokroky, které děti každou jejich další návštěvu dělají. Ukazuje, jak je muzikoterapie stimuluje, rozvíjí a jak jim přináší radost.

Dokumentární snímek „Mocný zvuk“ si můžete shlédnout v online premiéře 21. února 2024 v 19:00 hodin na následujících odkazech:

Facebook: https://www.facebook.com/zdravotniklaun

YouTube: https://www.youtube.com/zdravotniklaunvideo

Po promítnutí filmu bude následovat diskuze s primářem MUDr. Danielem Blažkem a Zdravotním klaunem a muzikoterapeutem Janem Kynclem. Moderování se ujme influencerka a spisovatelka Tereza Salte.

Následující odkaz můžete využít pro pokládání svých dotazů:  https://fb.me/e/3tkMDIitq.